Hotell Wesenbergh

Ajalugu

Ajalugu

Weisenbergh'i hotell

Wesenbergh’i nime kandis enam kui 750 aastat tagasi Rakvere linnus.

Tsaariajal kandis seesama tänav Peterburi ja esimese Saksa okupatsiooni ajal Prints Heinrichi nime. Alates Eesti aja algusest on tänaval uhke Tallinna nimi. Esimese puumaja ehitas praeguse kivimaja kohale Vene kiriku preester Stepen Roždestvenski. Majas on 19. saj. lõpul asunud pagari- ja kondiitripood, viinakelder ja pood.

Hiljem kuulus kinnistu härra G. Kansbergile, kes oli lühiajaliselt ka Rakvere linnapea. 1907 ehitati härra Kansbergi poolt kahekordne kivimaja – praegune hotell Wesenbergh. Esimesel korrusel asusid kauplused ja teisel korterid.

Eesti Vabariigi lõpuaastatel 1937 asus majas politsei ja teisel korrusel oli ka kohaliku prefekti korter. 1940 maja natsionaliseeriti, hoovis asusid vangikambrid, kus hoiti arreteerituid. 1941 sai maja pommitamisel kannatada ja oli varemetes kuni sõja lõpuni. Peale sõda maja renoveeriti ja 1948 avas uksed võõrastemaja Oktoober.

 

1993 avas uksed 80 kohaga restoran Wesenbergh.

1994 avas uksed hotell Wesenbergh, mis pakkus majutust 28-le inimesele.

2001 toimus juurdeehitus, millega sai hotell juurde 40 kohta, valmis ka luksuslik A.Pärdi sviit.

2003 valmis Villa Wesenbergh, mis pakub eraldi mõnusat olemist kuni 20-sele seltskonnale.
wesenbergh-hotell-ajalugu-2
2005 avati Kuur-Saal, mis on mõnus peokoht kuni 120-le inimesele.

2013 renoveeriti Restoran Wesenbergh mugavaks pubiks.

Hotellis on mitu konverentsisaali, sellepärast sobib hotell ideaalselt äriklientidele. Samuti on hotelli pubis või Kuur-Saalis võimalik pidada erinevaid pidusid pulmadest kuni jõuluüritusteni. Ettevõte pakub täisteenust – toitlustus, majutus ja vajadusel aitame peo korraldamisel.

Puhkajale ja lõõgastujale pakume mugavat ja hubast majutust ning samuti aitame tegevuse leidmisega Rakvere linnas ja selle ümbruses.

Hotelli on oodatud ka pered. Mugavad peretoad teevad puhkuse täiuslikuks.

Wesenbergh’i hotell asub Rakvere kesklinnas, Tallinna tänav 25.